Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

 

В  м. Одеси виявлено несанкціоноване сміттєзвалище площею близько 15 га.

 

За ініціативою Державної екологічної інспекції в Одеській області 15.03.2017 будо здійснено виїзд на місце з працівниками ЗМІ.

Звалище розміщене на так званих полях зрошення (фільтрації) в Суворовському районі м. Одеси. Несанкціонований полігон обгороджено шлагбаумами, встановлено блокпости, на території працюють екскаватори.

На полях зрошення організовано незаконно організовано 3-4 сміттєзвалища, масштаби яких важко уявити без детального вивчення.

Це самозахоплення території. Приблизно 15 га, на яких влаштували три-чотири звалища. Було зафіксовано чорну бухгалтерію, в якій відзначають машини, які звозять сміття.

Це проблема катастрофічного масштабу. Що дня на звалищі розвантажуються близько 300-500 машин із сміттям. Звозять тверді побутові відходи, будівельне сміття, а також землю, яка залишається після риття котлованів. Нею засипають відходи, що призвело до «багатошаровості» несанкціонованого полігону.

Неподалік від звалища розташовані житлова будинки, Хаджибеївський лиман. Отруєні речовини потрапляють у грунтові води це є катастрофа. Мешканці прилеглих районів дуже стурбовані нападів щурів та мишей.

Висота звалища складає 2 метри, в деяких місцях досягає до 5-ти метрів. Встановлено паління відходів на даній території. Лабораторією Держекоінспекцїї були відібрані проби ґрунту на вміст забруднюючих речовин.

На місце події було викликано слідчо-оперативну групу Національної поліції. Правоохоронці взяли пояснення у людей, які перебували на звалищі. Збираються матеріали для передачі у правоохоронні органи.